Vabilo-Dan odprtih vratINFORMATIVA 2021

Tako kot pretekla leta, bo tudi letos organiziran sejem izobraževanja in poklicev Informativa. V letošnjem letu bo potekal v spletni obliki in sicer tri tedne pred uradnimi informativnimi dnevi, natančneje 22. in 23. januarja, od 9:00 do 18:00.
Na njem se bo predstavil tudi Šolski center Rogaška Slatina s programi tehnik optik, tehnik steklarstva in steklar. Udeležba na sejmu je brezplačna, prehodno je potrebno izpolniti le registracijski obrazec. Pošiljam še povezavo do letaka za podrobnejše informacije: https://mcusercontent.com/2ecd34ad1a2d1c35ed772663a/files/d362cd0f-8544-425f-8a89-54326d18ddce/INFO21_letak.pdf

Znanje na klik-  spletna stran

INFORMACIJE O VPISU V SŠ Nekaj uporabnih spletnih strani: –> DijaskiSvet.si –> Spletni servis za poklicno izobraževanje Mojaizbira.si (Poklicni kažipot) –> Opisi poklicev –> Informacije o štipendijah (Javni sklad RS za razvoj kadrov in štipendije) –> Vpis v srednje šole (informacije na strani Ministrstva za šolstvo in šport) –> Filternet.si (uporabne informacije za mlade) —-———————————————- ————————————————– … v šolskem letu 2020/2021:

Prijavnica za sprejem v dijaški dom

Prijavnica za vpis v sredjno šolo

ROKOVNIK ZA VPIS V SREDNJE ŠOLE 2021/22

SEZNAM VSEH SREDNJIH ŠOL

DNEVI ODPRTIH VRAT (oktober, november, december, januar) na srednjih šolah v šolskem letu 2020/2021 in povezave na spletne strani nekaterih srednjih šol (v kolikor se bodo izvedli, boste sproti obveščeni)

POMEMBNO !!!     Učenci, tukaj dobite informacije ob vpisu v srednje šole.

Koristni napotki SGLS

Koristni napotki ŠCRS

Koristni napotki SGGOŠ Ljubljana

Koristni napotki Srednja šola za oblikovanje

Koristni napotki SVSGUGL dnevi odprtih vrat

Koristni napotki SVSGUGL virtualni dnevi

Koristni napotki SREDNJA TEHNIŠKA IN STROKOVNA ŠOLA – Učence vabimo, da se nam v torek, 22. 12. 2020 pridružijo pri pouku na daljavo kot »dijaki za en dan«Priključili se bodo lahko pouku pri predmetih iz tistega programa, ki jih bolj zanima: tehnik elektronskih komunikacij ali ekonomski tehnik. Na dogodek se je potrebno prijaviti, kar naredijo s prijavo na elektronski naslov: svetovalna.sluzba@scpet.si. Prijave sprejemamo do 18. 12. 2020, ob prijavi pa je potrebno navesti, kateri program jih zanima. Za športnike po duši pa je tukaj še nekaj informacij o ŠPORTNIH ODDELKIH.

Koristni napotki Srednja šola Izola

Koristni napotki Gimnazija in srednja kemijske šola Rušepredstavitev  in vabilo

Koristni napotki Srednja zdravstvena šola Ljubljana

Še nekaj informacij pred dnevom odprtih vrat na Strojni, prometni in lesarski šoli, ki bo v  sredo, 16. decembra 2020 ob 16. in 17. uri. Povezava do videopredstavitev v živo bo objavljena na spletni strani http://spls.scng.si/dan-odprtih-vrat-2020/ na dan dogodka. “Vrata” na SPLŠ se bodo odprla ob 16h s klikom na povezavo, obiskovalce bo pozdravil ravnatelj, nato pa si bo vsak obiskovalec izbral strokovno področje, ki si ga želi ogledati. Obiskovalci bodo lahko prisluhnili predstavitvi enega izmed področij: strojništvo, mehatronika, lesarstvo, logistika in avtoservisna dejavnost.  Še eno izmed strokovnih področij si bo mogoče ogledati ponovno ob 17h

Prijazno vabljeni.

Štipendije Informacije o štipendijah: Javni sklad RS za razvoj kadrov in štipendije   Razpis za vpis Razpis za vpis v srednje šole in dijaške domove za šolsko leto 2021/2022 bo objavljen na spletnih straneh ministrstva: Srednješolsko izobraževanje –> Vpis v srednje šole

————————————————–

Informativna dneva (12. in 13. februar 2021) Srednje šole bodo v petek in soboto, 12. in 13. 2. 2021, organizirale informativni dan, na katerem bodo učenci, dijaki in starši lahko dobili podrobnejša pojasnila o vpisu in izobraževanju ter druge informacije v zvezi s programi, ki jih izvajajo. Na spletnih straneh posamezne šole si boste lahko prebrali več podrobnosti v zvezi s potekom informativnega dne (povezave na nekatere šole najdete na tej strani – spodaj). Informativni dan organizirajo tudi dijaški domovi na isti dan.

————————————————–

Informativa 2021  Sejem izobraževanja in poklicev bo potekal v petek in soboto, 22. in 23. januarja 2021 na Gospodarskem razstavišču v Ljubljani od 9. do 18. ure. Osnovne informacije najdete na www.informativa.si. Informacije za šole Program.

Karierni plac

Nekateri že poznate dejavnosti Kariernega centra za mlade, drugim je mogoče ime še neznano. Karierni Plac deluje na Ljudski univerzi Koper in je v teh dneh praznoval prvo leto delovanja. Bilo je bogato leto, v katerem so izvedli ogromno delavnic za učence in dijake na temo karierne orientacije in veliko mladim tudi pomagali z individualnimi pogovori in usmeritvami.

Delovanje centra je v zadnjih tednih okrnjeno zaradi »virusnega nebodigatreba«, a so vam njihovi sodelavci vseeno na voljo za vaša vprašanja.

Starši in mladi lahko te dni izkoristijo tudi za pogovor o poklicih, zaposlitvah, izbiri šole in nadaljnjega izobraževanja. Z veseljem so vsem na voljo na daljavo za pogovor in vprašanja preko naslednjih možnosti:

e-pošta: andreja.jakomin@lu-koper.si in tina.mrzek@lu-koper.si
telefon: 040 283 010 (Tina M.)
WhatsAppa (040 283 010)
Skyp: Karierni Plac Koper

Koledar:

januar 2021
PTSČPSN
« Dec   Feb »

Prihajajoči dogodki:

• Ni prihajajočih dogodkov.

Gallery

20190527_123748