INFORMACIJE O VPISU V SŠ Nekaj uporabnih spletnih strani: –> DijaskiSvet.si –> Spletni servis za poklicno izobraževanje Mojaizbira.si (Poklicni kažipot) –> Opisi poklicev –> Informacije o štipendijah (Javni sklad RS za razvoj kadrov in štipendije) –> Vpis v srednje šole (informacije na strani Ministrstva za šolstvo in šport) –> Filternet.si (uporabne informacije za mlade) ————————————————– ————————————————– … v šolskem letu 2019/2020:

ROKOVNIK za vpis v srednje šole 19-20

DNEVI ODPRTIH VRAT (oktober, november, december, januar) na srednjih šolah v šolskem letu 2019/2020 in povezave na spletne strani nekaterih srednjih šol

Za učence OŠ Dutovlje velja, da se dnevov odprtih vrat lahko udeležujejo v popoldanskem času in ne v času pouka

DELAVNICE ZA OSNOVNOŠOLCE, 7. 3. 2019:  Gledališke, filmske in plesne delavnice

V soboto, 7. marca 2020 Gimnazija Nova Gorica vabi učence zadnje triade osnovne šole na gledališke, filmske in plesne delavnice umetniške gimnazije smeri gledališče in film.

Zborno mesto je ob 9. uri v gledališki dvorani v 1. nadstropju (vhod z Rejčeve ulice pri športnih dvoranah in restavraciji Alfa). Zaključili bomo predvidoma ob 14. uri.

Zaželjene so predhodne prijave, prijavite se preko obrazca na spodnji povezavi: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfcBWoC8Okgqed5FpxKeamsK4FAI6oH6YIchaZ7rrPWGtbSQw/viewform

Štipendije Informacije o štipendijah: Javni sklad RS za razvoj kadrov in štipendije   Razpis za vpis Razpis za vpis v srednje šole in dijaške domove za šolsko leto 2020/2021 bo objavljen na spletnih straneh ministrstva: Srednješolsko izobraževanje –> Vpis v srednje šole

————————————————–

Informativna dneva (14. in 15. februar 2020) Srednje šole bodo v petek in soboto, 14. in 15. 2. 2020, organizirale informativni dan, na katerem bodo učenci, dijaki in starši lahko dobili podrobnejša pojasnila o vpisu in izobraževanju ter druge informacije v zvezi s programi, ki jih izvajajo. Na spletnih straneh posamezne šole si boste lahko prebrali več podrobnosti v zvezi s potekom informativnega dne (povezave na nekatere šole najdete na tej strani – spodaj). Informativni dan organizirajo tudi dijaški domovi na isti dan.

————————————————–

Informativa 2020  Sejem izobraževanja in poklicev bo potekal v petek in soboto, 24. in 25. januarja 2020 na Gospodarskem razstavišču v Ljubljani od 9. do 18. ure. Osnovne informacije najdete na www.informativa.si. Informacije za šole Program