————————————————–
… v šolskem letu 2018/2019:

Dan zdrave šole in Evropski športni dan – sobota, 29. 9. 2018

V soboto, 29. 9. 2018, smo na naši šoli organizirali poseben dan dejavnosti, na katerem smo obeležili Dan zdrave šole, Evropski teden športa in pripomogli k čistejši okolici in tako čistejši Sloveniji (akcija Očistimo Slovenijo).

OŠ Dutovlje je že 10 let vključena v projekt Zdrava šola. Z raznimi organiziranimi dejavnostmi in vsakodnevnimi dejanji skrbimo za telesno in duševno zdravje naših učencev. V delavnicah, ki smo jih izvedli to soboto, so si učenci pridobili dodatna znanja o skrbi za zdravje in dobro počutje.

Ker je v tem času potekal Evropski teden športa (ewos.olympic.si/) in so športne dejavnosti otrok nepogrešljive pri skrbi za njihovo zdravje, smo izvedli tudi športne in plesne delavnice.

Pri izvajanju delavnic so poleg učiteljev in šolske psihologinje sodelovali tudi: medicinska sestra in zobna asistentka iz Zdravstvenega doma Sežana, plesalke iz Plesnega društva Mavrica in predstavnica tabornikov Roda Kraških J’rt Sežana.

Fotografije z dogodka si lahko ogledate v galeriji: www.os-dutovlje.si/galerija/

Uporaba digitalnih medijev – priporočila NIJZ

Priporočila so prispevali predavatelji na strokovnem posvetu Vzgoja in izobraževanje v realnem in digitalnem svetu, 18.11.2019: dr. Tina Bregant, dr. Helena Jeriček Klanšček, dr. Špela Selak, dr. Mojca Gabrijelčič-Blenkuš, Špela Reš, dr. Andrej Kovačič.

VZGOJA IN IZOBRAŽEVANJE V REALNEM IN DIGITALNEM SVETU – PRIPOROČILA

Uporaba digitalnih tehnologij in družbenih medijev je postala sestavni del življenja vseh generacij, posebej mlajših, ter je med drugim spremenila način komuniciranja in vzpostavljanja/ohranjanja odnosov z drugimi ljudmi. Ločnica med virtualnim in realnim je pogosto zabrisana.

Družbeni mediji nudijo paleto pozitivnih vidikov in so v svoji osnovi in namenu dobri, njihovo uporabo pa povezujemo tudi z manj ugodnimi vidiki.

DIGITALNO OPISMENJEVANJE ZA STARŠE, ŠOLARJE IN UČITELJE Podrobnejše informacije na: https://www.logout.si/sl/blog/moja-prva-pogodba/