Delovni zvezki, učbeniki

Seznam učnih gradiv (UČB, DZ) ter naročilnice lahko starši/skrbniki dobite na spletni strani šole pod zavihkom Novo šolsko leto 20/21.

Antivirusni program za učence

Učitelje in učence obveščamo, da lahko antivirusni program F-Secure uporabljajo tudi na svojih domačih računalnikih.

vir: http://f-secure.si/mss/domaca-uporaba/

Učitelji, učenci, ki želijo uporabljati program F-Secure Computer Protection na računalnikih na njihovem domu, lahko dobijo program in aktivacijske kode za uporabo programa na naslednji način:

– izpolnijo in na šoli oddajo izjavo (za učence velja, da izjavo sopodpišejo njihovi starši oz. skrbniki) o uporabi programa.

Izjavo lahko tudi posredujejo po elektronski pošti računalničarki Nejti Bremec, ki bo vse potrebno poslala na njegovo elektronsko pošto.

Nujno obvestilo za starše

Pravkar smo iz medijev izvedeli, da bodo od ponedeljka, 16. marca naprej zaprti vsi vzgojno-izobraževalni zavodi.

MIZŠ svetuje šolam, da jutri organiziramo alternative oblike izobraževanja na prostem in poziva tiste starše, ki lahko otroke zadržijo doma že jutri, naj to storijo. Prosimo vas, da obvestite razrednike, če se boste odločili za to možnost. Vse interesne dejavnosti so odpovedane že z današnjim dnem. Glede izvajanja programa čakamo na navodila MIZŠ in vas bomo o tem sproti obveščali preko e-sporočil.

Hvala za razumevanje.

Miranda Novak, ravnateljica

Dodatni preventivni ukrepi na šoli

Na podlagi spremljanja trenutne situacije povezane s koronavirusom smo na Osnovni šoli Dutovlje in na Podružnični šoli Tomaj sprejeli dodatne preventivne ukrepe, zato je od četrtka, 12. 03. 2020, do preklica:

• vstop v prostore šole (garderoba, razred, večnamenski prostor – avla) dovoljen le našim učencem, zaposlenim ter staršem prvošolcev. Stik z ostalimi učenci lahko starši vzpostavite prek dežurnega učenca, preko zvonca pri vhodu v šolo ali drugih zaposlenih na šoli (učitelji, hišnik, čistilke).
  • Odpovedane so popoldanske dejavnosti v šolskih prostorih za zunanje uporabnike in izvajalce (plesna šola Mavrica, izrazni ples, karate, klekljanje, fotografski krožek, kamnoseški krožek, kitara, balet, košarka, nogomet, rokomet).
  • Govorilne ure se do preklica izvajajo le po telefonu ali po elektronski pošti.

Hvala za razumevanje.                 Miranda Novak, ravnateljica

Polepšajmo 8. marec kraško brkinskim »pupam« v Domu upokojencev Sežana

V Domu upokojencev Sežana preživlja svojo starost veliko kraško brkinskih punc.

Dajmo jim ta 8. marec, ko je Dom upokojencev zaradi korona virusa preventivno zaprt za vse obiskovalce in so vse kraško brkinske punce brez obiskov, skupaj polepšat na ta način, da jih za 8. marec razveselimo z eno sladkostjo in jim vsem pričaramo nasmeh na obrazu.

Darujete lahko eno veliko čokolado Milka ali Gorenjka s polnili (brez lešnikov) ali čokoladice Merci. Akcija zbiranja čokolad bo do srede, 5.3.2020.

Zbrane čokolade bomo odnesli v Dom upokojencev Sežana, kjer jih bodo razdelili svojim varovankam ob Dnevu žena.

Zbirna mesta: Osnovna šola Dutovlje – knjižnica, Sežana, Divača in Hrpelje
blagajna Kosovelovega doma, vse enote Vrtca Sežana

Tisti, ki stori kaj dobrega, naj molči; tisti, ki mu je bilo dobro delo storjeno, naj pripoveduje.”   (Avtor:  Seneka)

Usmeritve glede Novega koronavirusa (COVID-19), ki vsebujejo ažurirane uradne informacije

V skladu z navodili Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport, Nacionalnim inštitutom za javno zdravje ter Občino Sežana, vas obveščamo, da posebnih omejitev pri izvajanju pouka in drugih dejavnosti šole do nadaljnjega ne predvidevamo. Pouk na šoli poteka običajno, brez omejitev.

Na šoli bomo ukrepali podobno kot ob drugih nalezljivih boleznih. Učence smo seznanili s potrebnimi ukrepi ter jih vsakodnevno osveščamo o pomembnosti umivanja rok, pravilnega kašlja, razkuževanja rok itd. Na šoli skrbimo za dezinfekcijo vratnih kljuk in ograj na stopniščih ter redno zračenje prostorov. V primeru hujših razmer bomo ustrezno ukrepali.

Kot sporoča Ministrstvo za zdravje, v Sloveniji ni razloga za preplah, a je kljub temu potrebno biti izredno previden. Več informacij lahko dobite na spodnji povezavi.

Miranda Novak, ravnateljica