Rezultati območnega tekmovanja iz zgodovine

Na območnem tekmovanju iz zgodovine, ki je potekalo v torek, 4. 2. 2020 na OŠ Toneta Tomšiča Knežak, je med vsemi tekmovalci najvišje število točk dosegla učenka 9. r. Anja Rebec, Danijel Irenej Bandel iz 8. r. pa odlično 7. mesto. Oba sta dosegla srebrno priznanje. Anja se je uvrstila na državno tekmovanje, ki bo 14. 3. 2020 na OŠ I Murska Sobota.

Iskrene čestitke obema, Anji pa želimo veliko uspeha na državnem tekmovanju.

Dan varne rabe interneta

Dan varne rabe interneta 2020 je potekal v torek, 11 februarja 2020, pod sloganom »Skupaj za prijaznejši internet«. Cilj prihajajočih aktivnosti v okviru meseca varne rabe interneta je spodbuditi vse deležnike k ustvarjanju prijaznejšega interneta za vse, še posebej za najmlajše uporabnike interneta.

Spletne strani in članki primerni za učence in starše:

Cankarjevo priznanje

Na območnem tekmovanju za Cankarjevo priznanje, ki je potekalo 9. 1. 2020 na Gimnaziji Koper je učenka 8. razreda Iva Guštin osvojila srebrno priznanje.

Iskrene čestitke!

mentorice tekmovanja za Cankarjevo priznanje

VELEPOSLANIK REPUBLIKE ČEŠKE NAGRADIL UČENCE OŠ DUTOVLJE

V ponedeljek, 27. januarja 2020, so na osnovni šoli Dutovlje obeležili mednarodni dan spomina na žrtve holokavsta tako, da so pripravili kulturno prireditev in počastili dva učenca, ki sta prejela priznanje za uspeh na 47. mednarodni otroški razstavi likovnih umetnosti LIDICE 2019 na Češkem, kjer je sodelovalo več kot 20.000 otrok iz več kot 80 držav iz celega sveta.

Mednarodna otroška razstava Lidice se nanaša na temačno obdobje 2. svetovne vojne in zlasti na dogodek, ko so nacistične enote SS vas Lidice zravnale z zemljo. 340 prebivalcev Lidic je bilo usmrčenih takoj ali v koncentracijskih taboriščih, med njimi kar 88 otrok.

Poslanstvo mednarodne otroške razstave je, da bi otrokom celega sveta ponudili priložnost, da umetniško izrazijo svoje predstave in želje o življenju v svetu brez vojnega nasilja. Hkrati pa je to tudi spomin na otroške žrtve vseh vojnih spopadov.

Osnovna šola Dutovlje se lahko pohvali z večletnim uspešnim sodelovanjem na Mednarodni otroški razstavi likovnih umetnosti v Lidicah. V preteklih šolskih letih je bilo nagrajenih kar šest učencev te šole. Tema 47. natečaja je bila kemija, kar je pri članih šolskega fotografskega krožka spodbudilo precej zanimanja in razmišljanja. Predvsem pri Taju Kosmaču in Klemnu Vovku Vaserfalu, ki sta nagrajenca omenjenega mednarodnega natečaja.

Nagrado jima je podelil veleposlanik Republike Češke, njegova ekscelenca, gospod H. E. Juraj Chmiel. S svojim obiskom sta šolo počastila še župan Občine Sežana, gospod David Škabar in predsednica KS Dutovlje, gospa Neva Filipčič.

OPIS FOTOGRAFIJ: več…

Predavanje o kraškem ovčarju pri pouku biologije v 9. razredu

Pouk biologije smo tokrat imeli malo drugače. K pouku smo povabili Damjano in Davorina Lisjak, ki sta lastnika psarne Miliruj, psarne kraških ovčarjev. Predavala sta nam o avtohtoni slovenski pasmi, o kraškem ovčarju, ki že stoletja živi na krasu. S seboj sta pripeljala dva kraška ovčarja, samčka Primusa in samičko Mili. Učencem sta povedala vse o zgodovini, lastnostih, rodovniku in dedovanju lastnosti kraškega ovčarja. Psička sta poslušno in potrpežljivo čakala konec predavanja, saj so se učenci na koncu lahko z njimi tudi igrali.

Rezultati šolskega tekmovanja iz zgodovine

Na šolskem tekmovanju iz zgodovine, ki je potekalo 3. decembra 2019, so bronasto priznanje dosegli:

• Anja Rebec, 9. a,
  • Danijel Irenej Bandel, 8. a,
  • Pia Černe, 8. a,
  • Iva Guštin, 8. a,
  • Lovro Širca, 9. a,
  • Polona Ukmar, 9. a.

Na območno tekmovanje, ki bo 4. februarja 2020 na OŠ Knežak, sta se uvrstila Anja Rebec in Danijel Irenej Bandel.

Vsem dobitnikom priznanj iskreno čestitamo!