V petek, 24. aprila 2024, smo odpeljali učence mladinskega pevskega zbora (MPZ), učence šolskega ansambla in učence, ki obiskujejo izbirni predmet likovno snovanje iz OŠ Dutovlje v Celovec v Avstrijo.

V trgovskem centru Südpark v Celovcu so sodelovali v kulturnem programu ob zaključku projekta: »Prijateljstvo ne pozna meja« , kjer je sodelovalo šest osnovnih šol: Ljudska šola Lipa ob Vrbi (AU), Ljudska šola 24 (AU), Mohorjeva šola iz Celovca (AU), OŠ Srečka Kosovela Sežana (SI), OŠ Komen (SI) in OŠ Dutovlje (SI). Vse omenjene šole smo v preteklosti sodelovale tudi z likovnimi deli, ki so jih učenci naslikali na temo prijateljstva. Skupni izdelki so bili na dražbi prodani, uspelo nam je zbrati 1.250,00 € za dober namen. Denar bo namenjen sedemletni deklici, ki ima prirojeno malfomacijo in nujno potrebuje stojalo za držo telesa/mišic. S skupnimi slikami smo na lep način pokazali, da prijateljstvo ne pozna meja. Veseli smo, da smo lahko sodelovali tudi mi.  Več o samem projektu si lahko preberete na naslednjih povezavah.

https://www.novice.at/otroci/slovenski-kras-se-je-predstavljal-v-celovcu-lipicanci-so-tokrat-ostali-na-krasu/

https://www.krone.at/3354057

Dostopnost