Na ta veseli dan kulture, 3. decembra 2023, se je v štanjelskem gradu zbrala lepa množica mladih kamišibajkarjev iz različnih krajev Slovenije. Prišli so iz Velenja, Črnomlja, Hrpelj, Divače, Komna, Dutovelj, Logatca, Nove Gorice in tudi iz zamejskega Krmina. V Viteški dvorani je 36 mladih ustvarjalcev številnemu občinstvu predstavilo 23 zgodb, pravljic in pesmic. Prireditev v organizaciji društva Kamišibaj Slovenije, JSKD Sežana, je podprla Občina Komen in Ora Krasa in Brkinov. K organizaciji je prispevala tudi naša šola. Na srečanju so se s pesmimi predstavili učenci naše šole, ki obiskujejo kamišibaj krožek in recitatorski krožek: Nuša Žerjal, Erin Fabjan, Tina Kolednik, Lenart Prinčič in Lea Brundula. Prireditev je potekala v dveh sklopih: ob 15.00 uri in ob 16.30.

Na 3. dnevu kamišibaja otroških ustvarjalcev Slovenije smo po pozdravu g. župana Erika Modica prisluhnili nagovoru predsednika društva Kamišibaj Slovenije Boštjana Odra. Ponosni smo, da je prireditev s predstavama odprl oče slovenskega kamišibaja Igor Cvetko, ki je kamišibaj prinesel med nas z Japonske. Drugi del je otvorila Jelena Sitar, gonilna sila slovenskega kamišibaja, lahko ji rečemo kar mama kamišibaja. Z veseljem smo si ogledali njune predstave.

Dostopnost