Mednarodni otroški likovni natečaj Lidice (International Children’s Exhibition of Fine Arts Lidice) poteka že od davnega leta 1967 v počastitev spomina na otroške žrtve iz češke vasice Lidice. 

Vsako leto je razpisana drugačna tema natečaja. Leta 2022 je bila 50. obletnica Konvencije o varstvu svetovne kulturne in naravne dediščine. Češka je med generalno konferenco ICOM v Pragi postala tudi stičišče svetovnih muzealcev. Tako je bila 50. ICEFA Lidice posvečena temi: MUZEJ. V muzejih lahko ljudje spoznajo svetovno raznolikost in skupno zgodovino. 

Na 50. likovnem natečaju na temo “Muzej” je bil med nagrajenimi učenci iz 72 držav sveta tudi naš lanskoletni devetošolec Taj Kosmač, nagrado je prejel za fotografijo. V prejšnjih letih so podelitve nagrad potekale na veleposlaništvih Republike Češke v posameznih državah, letos pa je zaradi znanih spremenjenih okoliščin predstavnica veleposlaništva Republike Češke v Ajdovščini predala priznanja učencem.

 

Dostopnost