Šolska glasbena skupina se je odzvala na povabilo Rotary kluba iz Ajdovščine in z glasbeno točko popestrila rotarijski letni dogodek.

Tradicionalna 20. Salamijada, na kateri so ocenjevali in izbirali najboljšo salamo, se je odvila 21. aprila 2022 v čudovitem ambientu dvorca Zemono pri Vipavi in naši glasbeniki so se predstavili v uradnem delu programa s tremi skladbami. S slovesno zvenečimi melodijami šolske glasbene skupine je Rotary klub Ajdovščina zbiral dobrodelne prispevke za OŠ Dutovlje, za potrebe pitnika. Navzoči svetovno povezani poslovneži in strokovnjaki iz različnih poklicev so našim mladim glasbenikom z veseljem prisluhnili in zaploskali. Po razglasitvi zmagovalca je sledila večerja in druženje do poznih večernih ur. Za naš šolski ‘bend’, ki je nastal v letošnjem šolskem letu,  je to bil prvi javni nastop, zato jim čestitamo za pogum in želimo še veliko dobre glasbe v prihodnje.

Učence sta na Zemonu spremljala mentor Ljubomir Vasić in ravnateljica Miranda Novak.

 

Dostopnost