V Kobilarni Lipica so v petek, 26. januarja 2024, slovesno odprli prenovljeno jahalnico.

Odprtja se je udeležila tudi predsednica države Nataša Pirc Musar.  »Lipica s svojo zgodovinsko in kulturno vrednostjo predstavlja srce konjeniške tradicije v naši državi. V srcu številnih Slovenk in Slovencev pa ima Lipica tudi izjemno simbolno vrednost kot kulturni simbol Slovenije, na katerega smo vsi tako zelo ponosni,« je poudarila predsednica države.

Prenovljena je tudi predstava lipiške klasične jahalne šole“Danes smo premierno videli predstavo, ki smo ji dodali tudi video vsebine. S tem je v bistvu postala boljša in ponuja več doživetij, saj ne vidimo le konj v jahalnici, pač pa pokukamo tudi v ozadje, v pripravo predstave, in vidimo nekaj čudovitih pejsažev, slik iz okolice Lipice,” je povedala direktorica Kobilarne Lipica Tatjana Vošinek Pucer.

Otvoritveni program so sooblikovali glasbeniki in pevci Osnovne šole Dutovlje in podružnične šole Tomaj, z njimi je nastopila tudi Majca Štoka – Moya.

Dostopnost