V torek, 10. oktobra 2023, smo učenci od 2. do 5. razreda izvedli naravoslovni dan na temo lovstva in divjadi.

Zbrali smo se pred šolo, kjer nas je v lovski opravi čakal lovec Marko. Pospremil nas je po gozdni poti do lovske koče lovske družine Dutovlje. Tam nas je v svečani lovski opravi in s psičko Dono pričakal skrbnik lovske družine Ivan Kmetec. Nato smo pomalicali in se razdelili v dve skupini . Izvedli smo delavnice, kjer sta nam lovec Dušan in Jaka natančno predstavila njihovo dejavnost. Spoznali smo lovsko opremo, kaj vse si lovci napravijo v nahrbtnik in različna pomembna orožja za v gozd. Pojasnili so nam, da njihov namen ni le pleniti divjad, lovci jih pozimi tudi hranijo. Z odstrelom skrbijo za ohranjanje naravnega ravnovesja v naravi. Povzpeli smo se lahko na mobilno prežo, da smo dobili boljšo predstavo o tem, kako lovci opazujejo živali. Razkazali so nam lovsko kočo, kjer smo videli nagačene živali. Po ogledu so nas postregli s piškoti in sokom, poskusili pa smo lahko tudi jelenovo salamo. Sledilo je skupinsko fotografiranje in pozdrav, nas pa je čakala še pešpot nazaj v šolo.

Lovci so bili zelo prijazni in so nas celo obdarili z lovsko igro črni Peter. Pred snidenjem smo imeli nekaj predsodkov o lovstvu, a sedaj vemo, kako zelo pomembna je dejavnost lovcev.

Učenke 4. in 5. razreda OŠ Dutovlje

Dostopnost