Junij je bil v vseh pogledih bralno obarvan. Po podelitvi bralnih značk smo s 14. na 15. junij izpeljali noč branja.

Učenci od 6. do 9. razreda, ki so opravili bralno značko so noč lahko preživeli med knjižnimi policami v šolski knjižnici. Noč branja je s pestrim programom učence navdušila in povezala. Preizkusili so se v spoznavnih igrah, pekovskih spretnostih, knjižnični olimpijadi, iskali so lepe misli in se umirili ter si prisluhnili v bralnici pod češnjo. Vrhunec večera je bil mladinski film ter astronomsko presenečenje – na šolski strehi so s teleskopom gledali Mars in Venero ter opazovali zvezde. Knjižnica je pozno zvečer postala njihova spalnica, kjer so si izmenjali vtise pestrega večera. Zjutraj jih je zbudil vonj čokoladnih rogljičkov in še v pižamah so pričakali prve učence in delavce šole.

Dostopnost