1. novembra 2018 smo izpeljali šolsko tekmovanje iz angleščine za 9. razred. Udeležilo se ga je 10 učencev.

Reševali so dve zahtevni nalogi bralnega razumevanja – v prvi so se podrobneje seznanili s kanadskim pevcem Shawnom Mendesom, v drugi pa z videoigro Fortnite. Sledili sta dve nalogi , v katerih so morali pokazati svoje jezikovno znanje, temi pa sta bili Teenagers on Youtube in The Story of Harry Potter and the Cursed Child. Na koncu jih je čakalo še pisno sporočanje na temo The Jobs of the Future, v katerem so tekmovalci lahko predstavili  svoje poglede na to, katere službe bodo obstajale v prihodnosti, ali jih sploh že poznamo ali pa jih bodo morebiti ustvarjali na novo. Razmišljali so o tem, katera znanja in veščine bodo potrebne zanje, s katerimi orodji in tehnologijo bodo opravljali svoje delo in kako bo potekalo. Izzvani so bili tudi, da napišejo, kako se sami odločajo o izbiri svojega bodočega poklica. Pri pisnem sestavku smo ocenjevali vsebinsko ustreznost, besedišče in pravopis, slovnico ter zgradbo.

Pri reševanju nalog je bila letos najuspešnejša Kaja Živec, ki je dosegla 90 odstotkov vseh točk in bronasto priznanje. Odličen rezultat jo je uvrstil tudi na območno tekmovanje, ki se bo 17. 1. 2019 odvijalo na OŠ Antona Šibelja-Stjenka Komen. Literarna predloga za območno tekmovanje je roman The Absolutely True Diary of a Part-Time Indian, ki ga je napisal sodobni ameriški pisatelj Sherman Alexie.

Kaji čestitamo za dosežen rezultat in ji želimo veliko uspeha tudi na območnem tekmovanju.

 

Barbara Kovač Jurančič v imenu učiteljev aktiva tujih jezikov

Dostopnost