AKTUALNO!

STANJE PRIJAV

8.4.2022, po 14. uri, bo na spletni strani Ministrstva z izobraževanje, znanost in šport objavljena informacija o številčnem stanju prijav v srednje šole za šolsko leto 2022/23. podatki bodo na voljo na naslednji povezavi https://www.gov.si/teme/vpis-v-srednjo-solo/

PREDSTAVITEV FILMSKIH POKLICEV

V marcu in aprilu V Kosovelovem domu nadaljujemo s predstavitvijo filmskih poklicev, ki so bila pripravljena z mislijo na osmošolce, devetošolce in tudi dijake, ki se odločajo, kam usmeriti svojo poklicno pot.

Vse predstavitve so brezplačne in potekajo v Kosovelovem domu Sežana.

Četrtek, 21. aprila, ob 17.00

PREDSTVLJAMO FILMSKE POKLICE: DIREKTOR FOTOGRAFIJE in OSVETLJEVALEC

Kakšna je njuna vloga in zakaj sta pri stvarjenju filma direktor fotografije in osvetljevalec pomembna nam bosta zaupala Timon Hozo in Lev Predan Kowarski.

Timon Hozo je direktor fotografije in mojster osvetljave. Pripadnik mlajše generacije filmskih ustvarjalcev je doslej najpogosteje sodeloval pri kratkometražnih filmih. Med njimi je najodmevnejši kratki dokumentarni film Alzhaimer Cafe v režiji Martina Drakslerja, ki je bil leta 2019 na Festivalu Slovenskega Filma nagrajen z Vesno za najboljši študijski film.

Lev Predan Kowarski je direktor fotografije in soporoducent. Sodeluje tako pri kratkometražnih kot pri celovečernih produkcijah, naj omenimo Pot v raj (2014) v režiji Blaža Završnika in Človek s senco (2019) v režiji Eme Kugler. Sodeluje tudi pri projektih restavriranja slovenskih filmskih klasik in v sklopu nevladne organizacije Filmoteka vodi projekt Baza slovenskih filmov, prosto dostopno bazo podatkov o slovenskem filmu.

Z gostoma se bo pogovarjala Paloma Petrot.

BRAZPLAČNA SVETOVANJA

Zavod RS za zaposlovanje je pripravil tabelo, v kateri so zbrani vsi podatki, kamor se lahko mladina (učenci, dijaki, študentje) obrne za brezplačna svetovanja glede nadaljnjega izobraževanja.

Vsi podatki so na voljo na tej povezavi: POVEZAVA

INFORMACIJE O ŠTIPENDIJAH – spletni dogodek

Javni štipendijski, razvojni, invalidski in preživinski sklad Republike Slovenije bo že drugo leto o zapored pripravil spletno srečanje, ki bo v sredo, 16. 2. 2022, ob 16.30 in v četrtek, 10. 3. 2022, ob 17. uri in na katerem bo predstavil štipendije, ki jih dodeljuje. To so:

Zoisova štipendija,
štipendija za deficitarne poklice,
štipendije Ad futura za mednarodno mobilnost,
štipendija za Slovence v zamejstvu in po svetu.

Zainteresirani, še posebej pa mladi bodo izvedeli tudi, kje najdejo informacije o štipendijah drugih ustanov in kje iskati razpise za kadrovske štipendije. Odgovorili bomo na vsa njihova vprašanja.

Na dogodek se zainteresirani lahko prijavijo tukaj: https://www.1ka.si/a/6b9bb525

– Izšel je RAZPIS ZA VPIS NOVINCEV V SREDNJE  ŠOLE IN DIJAŠKE DOMOVE ZA ŠOLSKO LETO 2022/2023, ki je objavljen na spletni strani Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport na naslovu:

– Publikacija SREDNJEŠOLSKI VPISNIK

SREDNJE ŠOLE

Posodobljen SPLETNI PORTAL SLOVENSKE SREDNJE ŠOLE

SPLETNI NASLOVI srednjih šol

Seznam DIJAŠKIH DOMOV

Predstavitveni video SEPŠ Koper 1

Predstavitveni video SEPŠ Koper 2

SPLETNE STRANI

Nekaj uporabnih spletnih strani:

–> DijaskiSvet.si –> Spletni servis za poklicno izobraževanje