Poslovila se je še ena generacija devetošolcev

Fotoutrinki z valete

MEGA kviz

Tudi v letošnjem šolskem letu so naši učenci pridno reševali kviz.

več »

Likovni svet otrok 2018

13.06.2018

Osnovna šola Karla Destovnika – Kajuha Šoštanj je letos razpisala že 50. likovni natečaj Likovni svet otrok na temo Dinamika likovnega ritma. Z oblikami, barvami, črtami in ploskvami so se poigravali tudi učenci naše šole. Pod vodstvom štirih mentoric so nastali čudoviti in domiselni izdelki, s katerimi so otroci dokazali, da so pravi umetniki. Komisija je ocenila razstavljene izdelke in z bronastim priznanjem nagradila kar trinajst učencev iz naše šole. Priznanja so prejeli: Erin Fabjan, Mia Berce, Veronika Vrabec, Jaka Marinac, Uroš Rodica, Aljaž Blažko Pušnar, Nika Nemec, Nuša Žerjal, An Semolič, Anja Rebec, Danijel Irenej Bandel, Lovro Širca in Nuša Lisjak.

Deli Anje Rebec in Mie Berce sta bili vključeni tudi v katalog, ki si ga lahko ogledate na tej povezavi.

V galeriji si lahko ogledate dela razredne stopnje, ki so dobila bronasto priznanje.

Zaključna ekskurzija za devetošolce

08.06.2018

V sredo, 6. 6. 2018, so učenci devetega razreda preživeli dan malo drugače. Odpravili so se na Gorenjsko. Najprej so se povzpeli na Stražo nad Bledom. Tam so s strokovno usposobljenim vodstvom premagovali ovire visoko med krošnjami dreves, ki jih ponuja tamkajšnji pustolovski park. Sledilo je kosilo v Radovljici. V Kampu Šobec so se preoblekli v neoprenske obleke in se z rafti spustili po reki Savi. Za konec so se preizkusili v igri Paintball. Več si lahko ogledate v galeriji.

Planinska šola v naravi na planini Razor, 30. 5. - 1. 6. 2018

05.06.2018