Mladi raziskovalci zgodovine

Učenke zgodovinskega krožka so letos izdelale raziskovalno nalogo o letovanju otrok v preteklosti z naslovom Pišnica, plavanje, pijavke in prve počitnice brez mame. Pri raziskovanju je sodelovalo 6 učenk iz 7. in 9. razreda. Na državnem srečanju mladih raziskovalcev zgodovine, ki je potekalo 30. maja 2019 v Pacugu, sta nalogo predstavili in zagovarjali Petra Lah in Iva Guštin. Nagrajena je bila z zlatim priznanjem.

Tretješolci v Vilenici in Lipici

V petek, 14.6.2019, smo učenci 3. razreda OŠ Dutovlje in Pš Tomaj izvedli še zadnji naravoslovni dan v letošnjem šolskem letu. Najprej smo obiskali jamo Vilenico. Pod vodstvom jamarja, gospoda Jordana Guština, smo si ogledali lepote kraškega podzemlja. Po ogledu jame smo se okrepčali z malico in dan nadaljevali z ogledom Kobilarne Lipica. Sprehodili smo se po hlevih, uživali v vožnji s kočijo in si nazadnje ogledali še muzej Lipikum. Utrinke tega dne si lahko ogledate v galeriji.

Šola v naravi 4. in 5. razred, Trilobit

Srečno smo prispeli na cilj in se že preizkusili v nekaterih veščinah.

Dan šole v 1. razredu OŠ Dutovlje

Dan smo začeli s pogovorom o Krasu in kraških običajih. Ogledali smo si film o pletarstvu in pričeli z delavnicami. Pripravili smo beke in se razdelili v dve skupini. Prva skupina je pletla košarice, v drugi pa so si učenci izmišljali pravljico o prigodah polomljenega koška, ki išče pletarja, da bi ga popravil. V drugem delu dneva sta se skupini zamenjali. Z delom bomo nadaljevali pri pouku ,kjer si bo vsak učenec izdelal slikanico. Projekt bomo zaključili z uprizoritvijo pravljice Košek Kraško išče pletarja.

Uspehi naših učencev na področnem atletskem tekmovanju v Postojni

V petek, 24. 5. 2019, smo se z najboljšimi atleti naše šole udeležili področnega tekmovanja v atletiki, ki je potekalo na stadionu v Postojni. Vsi so na tekmovanju dali vse od sebe in poželi zelo dobre rezultate. Hana M. si je priborila zlato medaljo v teku na 60 m v kategoriji mlajših učenk. Anže L. je bil v isti disciplini peti. V kategoriji mlajših učencev v teku na 300 m je Justin V. osvojil bronasto medaljo, Barbara G. pa 4. mesto v isti disciplini v kategoriji mlajših učenk.

Med starejšimi učenci je Danylo S. zmagal v skoku v višino (zlata medalja), Aljaž V. pa je v metu krogle dosegel 3. mesto (bronasta medalja).

V metu vorteksa sta bila najboljša Teja R. med starejšimi učenkami, ki je dosegla 4. mesto, med mlajšimi učenci pa Nejc S., ki je osvojil 5. mesto. Luka O. P. je v teku na 300 m med starejšimi učenci dosegel 5. mesto.

Starejši učenci (Miha G., Luka O. P., An in Danylo) so tekmovali tudi v štafeti 4×100 m. Dosegli so 4. mesto.

Čestitamo vsem tekmovalcem!

Pomladne aktivnosti pri izbirnem predmetu Šport za sprostitev

Pri predmetu Šport za sprostitev so se devetošolci 19. aprila popoldan podali na pohod na hrib Volnik (564 m). 17. maja pa so kolesarili v okolici Dutovelj.

Tekmovanje iz logike

Šolsko tekmovanje iz logike je potekalo v petek, 10. 5. 2019.

Na državno tekmovanje, ki bo potekalo na naši šoli v soboto, 25.5.2019, sta se iz POŠ Tomaj uvrstila četrtošolec Izak Marušić in petošolka Alenčica Rejc, iz Dutovelj pa šestošolec Matic Kralj, sedmošolec Matevž Vrabec, osmošolec Mihael Simoneta ter devetošolec Luka Matevžič.

Vsem želimo uspešno reševanje nalog.

Dan šole od 2. do 5. razreda na OŠ Dutovlje

Ob dnevu šole smo se učenci OŠ Dutovlje od 2. do 5. razreda podali na Teranovo krožno pot, kjer smo posebno pozornost posvetili tablam z zgodovinskimi opisi. Spoznali smo železnico Transalpino, pot Marije Terezije, staro štirno, bili smo tudi v kaverni.

Po vrnitvi v šolo smo na temo videnega ustvarjali. Nastalo je veliko zanimivih zgodb, pesmi in risb.

Dan šole na podružnici Tomaj

Tomajci smo se v soboto, 11. 5. 2019, odpravili v Avber. Tam nas je pogostil sošolec Vid. Na poti nazaj proti Tomaju, smo v naravi nabirali naravne materiale in iz njih gradili. Izdelke smo fotografirali in jih pustili v naravnem okolju.