Učenci 9. a in 9. b razreda OŠ Dutovlje so od ponedeljka, 9. oktobra, do srede, 11. oktobra 2023, na planinski šoli v naravi na planini Razor.

V ponedeljek so že spoznavali značilnosti gibanja v gorah, saj so opravili prvo planinsko turo. V torek so osvojili Tolminski Kuk in se povzpeli na 2085 metrov nadmorske višine ter na Tolminski Migovec, ki je na 1881 metrov nadmorske višine. Po 8 urni hoji so se prijetno utrujeni vrnili v kočo na planino Razor, kjer so še eno noč prespali. V sredo zjutraj so se spustili v dolino, kjer jih je že čakal avtobus, ki jih je pripeljal nazaj v šolo Dutovlje.  Za čas bivanja v gorah, so imeli ves čas lepo vreme in prijetno družbo. Spremljale so jih tudi planinske vodnice PD Sežana, za kar se jim lepo zahvaljujemo.