Člani likovnega krožka Patrik, Mihael Krištof in Tina so v soboto, 24. septembra, ustvarjali v Seči na kiparski delavnici Po sledeh mojstrov dleta. Ekstempora, v organizaciji Društva likovnih pedagogov Primorja in OŠ Elvire Vatovec Prade, so se udeležili učenci devetih primorskih šol. Zjutraj jih je  ga. Ana, kustosinja Obalnih galerij, popeljala po Forma vivi Portorož. Pod vtisom kamnitih skulptur, so mladi kiparji pričeli z ustvarjanjem lastnih kipov. Vodja delavnice ga. Ksenija Pfeifer je podala navodila za delo. Na kiparskem delovišču so nastajale domišljijske forme v siporeksu. Po peturnem delu so učenci naše šole oblikovali sestavljeno skulpturo kraškega podzemlja, ki bo našla mesto na novo urejeni zelenici pred šolo v Dutovljah.