Petek, 18.11.2022 , je bil za našo šolo nekoliko drugače obarvan dan.

Jutro smo na OŠ Dutovlje in PŠ Tomaj začeli s tradicionalnim slovenskim zajtrkom – rezina kruha, maslo, med, mleko in jabolko.

Polni energije so se nato učenci razdelili v skupine in, izmenjaje se, obiskali različne delavnice. Učenci razredne stopnje so spoznavali žuželke, izdelovali živalske maske, ki nastopajo v romunskih ljudskih običajih, se potopili v svet antike… starejše učence pa so navdušile delavnice o mimiki obraza, človeški ribici, idr. Dve skupini učencev sta si imeli priliko udeležiti se delavnice v naravi na temo opazovanja ptic. Dan šole so nam pomagali izvesti raziskovalci z različnih Univerz ter Prirodoslovnega muzeja Slovenije v okviru projekta HUMANISTIKA, TO SI TI!

Dan je popestrila tudi novinarka radia Koper, ki je intervjuvala nekaj učencev in spodaj lahko poslušate prispevek, ki je bil predvajan tudi po radiu.